Występ na medal(e)

Występ na medal(e)

Zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle zapewnili nam powody do dumy. Młodzi lekkoatleci błysnęli formą podczas Mistrzostw Województwa Młodzików zdobywając aż 11 medali. Ich łupem padło 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe krążki.

Gwiazdą zawodów okazał się Tomasz Harz, który w wieloskoku uzyskał znakomity rezultat 12.31 m – to rekord województwa młodzików i najlepszy wynik w Polsce na tabelach PZLA. Poza tym młody zawodnik MMKS-u zdobył jeszcze jeden złoty medal: w skoku wzwyż.

Na tym jednak nie koniec. Najcenniejsze krążki zdobyli również: Arkadiusz Halek w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą oraz Emilia Bujak w skoku w dal. Zawodniczka dołożyła jeszcze drugie miejsce w wieloskoku. Srebro padło też łupem Kacpra Murawskiego w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, który dodatkowo wywalczył także brąz w skoku w dal. Z kolei Damian Streiss dwukrotnie zamykał podium, zajmując trzecią lokatę w konkurencji wieloskoku i w biegu na 600 m.

Wszyscy nagrodzeni zawodnicy MMKS trenują pod okiem Andrzeja Saczko i są uczniami Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu.

Źródło: Urząd Miejski w Kędzierzynie-Koźlu

Previous Podejrzany o rozbój został zatrzymany
Next Dobra zabawa to nie tylko Dni Miasta

Może to Ci się spodoba

Łączy ich pasja do sportu

Stadion Kuźniczka tętnił życiem i emocjami podczas Integracyjnego Mityngu Lekkoatletycznego. Na bieżni, skoczniach oraz na murawie spotkali się młodzi sportowcy z niepełnosprawnościami, jak i ci zupełnie zdrowi. Wydarzenie zorganizowano w

Nasz człowiek w Tokio

Niesamowita przygoda Bartłomieja Mroza na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio dobiegła końca. Parabadmintonista reprezentował nasz kraj i miasto jako jedyny Polak w swojej dyscyplinie sportowej. Spotkał go również zaszczyt bycia chorążym

Bajecznie roztańczone show

Tancerze z całej Polski i zagranicy wirowali po parkiecie Hali „Azoty” do najpiękniejszych piosenek z filmów Disneya, zachwycając publiczność gracją, strojami i niesamowitymi umiejętnościami. Za nami kolejna edycja „Dance Oscars”.

Od 7 lat w biegu

Łatwiej będzie zliczyć liczbę lat i zorganizowanych w tym czasie biegów, niż samych uczestników i pokonanych przez nich kilometrów. Park Run Kędzierzyn-Koźle świętuje 7 urodziny. Inicjatywa zrzeszająca miłośników aktywności na

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Zapaśnicy na medal

Historyczny sukces UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle. Aż trzech zapaśników z naszego miasta wywalczyło medale mistrzostw Polski seniorów. Z Kostrzyna nad Odrą ze złotem wrócił Grzegorz Hildebrand, a srebrne krążki zawisły na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź