Dobra zabawa to nie tylko Dni Miasta

Dobra zabawa to nie tylko Dni Miasta

Sezon wiosna-lato w Kędzierzynie-Koźlu zapowiada się niezwykle imprezowo. Przed nami wielkie wydarzenia w plenerze. Czerwcowe Dni Kędzierzyna-Koźla poprzedzą XII Bieg Koziołków oraz V Targi Książki nad Odrą.

Oba przedsięwzięcia na stałe wpisały się do miejskiego kalendarza. Dzięki znakomitej organizacji mają już swoją renomę i przyciągają tłumy mieszkańców oraz gości z regionu.

Bieg Koziołków to jeden z największych biegów ulicznych w województwie opolskim. Co roku na jego starcie staje kilkuset zawodników. Rywalizację na 5 i 10 kilometrów poprzedzają zmagania dzieci oraz młodzieży. W tym roku zawody organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbędą się w ostatnią sobotę maja (28.05) na znanej i przetestowanej trasie.

Natomiast kilka dni później (02.06) prawdziwa gratka czeka na miłośników literatury. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na jubileuszową edycję Targów Książki nad Odrą. Wydarzenie ściągnie do naszego miasta pisarzy, wydawców, osobowości związane ze światem słowa pisanego, a co najważniejsze czytelników. Serce imprezy bić będzie na kozielskim rynku. To właśnie tam zanurzymy się w bogatej ofercie wystawienniczej oraz weźmiemy udział w niezwykle interesujących spotkaniach autorskich. Tradycją stały się również rejsy po Odrze. W tym roku gościem akcji „Płynne czytanie” będzie Jerzy Zelnik. W programie przewidziano też atrakcje towarzyszące, w tym animacje dla dzieci i stoiska edukacyjno-warsztatowe.

Źródło: Urząd Miejski w Kędzierzynie-Koźlu

Previous Występ na medal(e)
Next Łączy ich pasja do sportu

Może to Ci się spodoba

Asy powiatu 2021, czyli stypendia starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Stypendia starosty i zarządu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego odebrało 45 wyjątkowych uczniów. W tym roku nie było oficjalnej gali, wyróżnienia finansowe wręczyli uczniom dyrektorzy szkół. Wszystkim naszym najlepszym z najlepszych gorąco gratulujemy!

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

Zagrają z sercem

Motory, skóry, rock&roll i ogólnopolska akcja krwiodawstwa. Niedziela (01.08) w Kędzierzynie-Koźlu będzie dniem muzyki i niesienia pomocy, za sprawą dwóch imprez, które połączą się w jedną i potrwają przez cały dzień!

Sąsiedzkie święto w Lenartowicach

Lenartowice na jeden dzień stały się centrum familijnych atrakcji w Kędzierzynie-Koźlu. Osiedlowy festyn skusił całe rodziny do wykorzystania resztek lata i spędzenia ciepłego weekendowego popołudnia w towarzystwie sąsiadów. Pogoda zdecydowanie

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

Dom Kultury łatwo dostępny dla każdego

W ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu” rozpoczyna się remont w Domu Kultury „Chemik”. Po jego zakończeniu budynek będzie bardziej przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami. Roboty ruszają na dniach, a efekty

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź