Samochód z wypożyczalni

Samochód z wypożyczalni

Na naszym rynku mamy rzeczywiście wiele wypożyczalni samochodów. Oferty jak się okazuje są różne i nie ma sensu decydować się na pierwszą lepszą jaką będziemy mogli zobaczyć. Czym kierować się przy wyborze samochodów, na co zwracać uwagę i jak załatwić formalności? Oczywiście tak, by było to dla nas wygodne i korzystne, by ograniczyć również te wszystkie koszty jakie będą z tym związane.

Kto może wynająć auto?

Co do zasady praktycznie każdy. Są jednak pewne warunki, które musimy brać pod uwagę. Wypożyczalnie mają bowiem różne ograniczenia, które stawiają. Niektóre z nich wynajmują swoje pojazdy wyłącznie osobom powyżej 21 roku życia lub też kierowcom, którzy maja staż jazdy samochodami minimum 2 lata.

Odwiedź również: hyundaifanklub.pl

Wypożyczalnie aut walczą o klientów

Wybierając wypożyczalnię dla siebie większość osób kierować się będzie względami finansowymi a wiec tym ile trzeba za taki wynajem zapłacić. Oczywiście to bardzo ważne, jednak nie wszyscy klienci wiedzą, że kwoty podawane w reklamach wypożyczalni to jedynie chwyt, który ma nas klientów zainteresować ofertą. Jeśli już się zdecydujemy na kontakt to szybko się okazuje, że jednak cena nie jest tak niska. Dlatego właśnie zanim ostatecznie na wynajem się zdecydujemy będzie trzeba bardzo dobrze zapoznać się z ofertą. Liczne promocje i rabaty, jakie ewentualnie mogą się pojawić to szansa na to, by w ten sposób skutecznie zmniejszyć ogólny koszt wynajmu, dlatego niekiedy warto to brać pod uwagę. Sprawdzajmy opłaty za ubezpieczenie, ewentualne limity kilometrów czy koszt za mycie.

Jeśli znajdziemy odpowiednią wypożyczalnię samochodów i będziemy się na konkretne auto decydować powinniśmy podpisać umowę. Koniecznie trzeba będzie przeczytać ją bardzo dokładnie, a jeśli coś budzić będzie nasze wątpliwości trzeba po prostu pytać. Umowa będzie wiążąca, gdy ją podpiszemy i wtedy już musimy przestrzegać jej zapisy.

Odbieranie i oddawanie samochodu

Odbierając pojazd z wypożyczalni należy zwracać uwagę na stan techniczny takiego pojazdu, dokładnie go oglądamy i ewentualnie wszelkie zniszczenia trzeba zgłosić pracownikowi firmy. Warto także sprawdzać jaki jest poziom paliwa, czasami nie jest to bowiem pełen bak. Wszystkie informacje, które w jakieś mierze świadczą o stanie samochodu musza być brane pod uwagę i zapisane w dokumentach odbioru pojazdu. Gdy pojazd będziemy oddawać należy go dostarczyć w takim samym stanie w jakim zostało odebrane. Jeśli wypożyczalnia dała nam pełny bak będzie trzeba pojazd dotankować. Dzięki temu skutecznie będziemy mogli uniknąć dodatkowych opłat. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że auto musi być zwrócone na czas i odstawione w ustalone miejsce. Wypożyczalnie za opóźnienia naliczają wysokie kary, więc trzeba będzie tego uniknąć. Najczęściej sami decydujemy w jakie miejsce auto zostanie odprowadzone. Dzięki temu raczej nie powinno być problemu z odprowadzeniem samochodu w takim momencie, by nie obawiać się naliczenia dodatkowych opłat ze strony wypożyczalni.

Jeśli chcemy korzystać z usług wypożyczalni aut warto na początek spojrzeć do oferty dużych sieciowych wypożyczalni oraz tych mniejszych. Należy porównać ceny, wybór samochodów, dodatkowe usługi. Przed wynajęciem auta pamiętać trzeba o tym, by bardzo dokładnie czytać umowę. Dzięki temu unikamy nieprzewidzianych kosztów. Niestety jeśli przy wynajmie nie będziemy odpowiednio czujni to bardzo szybko może się okazać, że sami sobie strzelimy w stopę i narazimy się na zdecydowanie wyższe koszty, a to już dość istotny problem, dlatego warto na to uważać.

Previous Zatrzymany włamywacz do krakowskich apartamentów
Next Krakowscy policjanci zatrzymali właścicielkę jednej z krakowskich galerii sztuki

Może to Ci się spodoba

Elektroniczny pobór opłat rozwiązałby problem zatorów przed autostradowymi bramkami

Od 20 lipca za przejazd autostradą A4 między Krakowem a Katowicami kierowcy nie będą musieli płacić na bramkach. Dzięki urządzeniu A4Go będą mogli uiścić opłatę elektronicznie. To dobra inicjatywa, ale nowy

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

Rośnie zainteresowanie zabytkowymi samochodami

Przybywa pasjonatów klasycznej motoryzacji. Liczba aut zabytkowych wzrosła w ciągu roku nawet o 25 proc. do 55 tys. egzemplarzy. W najbliższych latach eksperci spodziewają się dynamicznego wzrostu. Zakup samochodu to nie tylko realizacja

Młodzi kierowcy spowodowali w ubiegłym roku ponad 5,5 tys. wypadków

Młodzi kierowcy mają często zbyt duże zaufanie do swoich umiejętności, a z drugiej strony nie potrafią zapanować nad pojazdem. Za ponad 20 proc. wypadków, do których dochodzi z winy kierowców, odpowiadają młode osoby.

Jest szansa na ograniczenie korków na A4 między Krakowem a Katowicami

Polska spóźniła się z przejściem na elektroniczny system poboru opłat, który działa już w innych krajach UE – ocenia prof. Wojciech Suchorzewski z Politechniki Warszawskiej. Zgodnie z zapowiedziami rządu powszechny system dla aut osobowych na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź