Wkręć się w rywalizację i wskakuj na rower!

Wkręć się w rywalizację i wskakuj na rower!

Czerwiec w Kędzierzynie-Koźlu minie pod znakiem dwóch kółek. Tradycyjnie już przystępujemy do rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski. Nasi mieszkańcy udowodnili w poprzednich latach, że te zmagania traktują bardzo poważnie. Dodatkową motywacją do ścigania się i zbierania kilometrów dla miasta mogą być nagrody pieniężne.

  • Garść statystyk

W zeszłym roku w rywalizacji wzięło udział łącznie 56 miast z całego kraju. Wśród nich Kędzierzyn-Koźle, który uplasował się na 17. pozycji z wynikiem 101 602 km. Ten niesamowity wynik, dzięki któremu można by okrążyć Polskę 29 razy, wykręciło dla miasta 494 zawodników. Liczymy, że w tym sezonie pobijemy swoje osiągnięcia z lat wcześniejszych.

  • Odpal „apkę”

Przystąpienie do zabawy jest niezwykle proste – wystarczy posiadać rower oraz smartfon z zainstalowaną aplikacją. Żeby kręcić kilometry dla Kędzierzyna-Koźla należy jedynie pamiętać, aby przed każdą wycieczką uruchomić „Aktywne Miasta”.

  • Jedź po nagrody

Poza niespodziankami przygotowanymi przez ogólnopolskiego organizatora można powalczyć również o atrakcyjne nagrody miejskie. Kędzierzyn-Koźle ufunduje je dla najlepszych trzech kolarzy i trzech kolarek – po 1 000, 700 i 300 zł – którzy wykręcą dla gminy największą liczbę kilometrów. Dodatkowe wyróżnienie – w postaci 2 000 zł – powędruje do szkoły, która osiągnie najlepszy wynik spośród wszystkich podstawówek (liczba kilometrów na jednego ucznia).

  • Ważne!

Rywalizacja w ramach Rowerowej Stolicy Polski rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa przez cały miesiąc.

Źródło: Urząd Miejski w Kędzierzynie-Koźlu

Previous Sprzedajesz przez Internet? Uważaj na oszustów
Next Koncerty ściągnęły prawdziwe tłumy

Może to Ci się spodoba

Królowie Europy!!!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z historycznym sukcesem. Pokonując w finale Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel nasz zespół po raz trzeci z rzędu został zwycięzcą elitarnych rozgrywek. Ten emocjonujący pojedynek oglądały setki

OK bike! wróciło na majówkę

Wraz z długim weekendem do Kędzierzyna-Koźla powróciły rowery miejskie. 1 maja wystartował nowy sezon OK bike!. Do dyspozycji jest 70 jednośladów rozlokowanych na 14 stacjach. System funkcjonuje od 2017 roku

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

Medale badmintonistów na Mistrzostwach Polski

Zawodnicy klubu Beninca UKS Feniks z odległego Białegostoku przywieźli do Kędzierzyna-Koźla worek medali. Z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Julia Wójcik wróciła ze złotym i brązowym krążkiem, a Igor Jasek dumnie może

Bajecznie roztańczone show

Tancerze z całej Polski i zagranicy wirowali po parkiecie Hali „Azoty” do najpiękniejszych piosenek z filmów Disneya, zachwycając publiczność gracją, strojami i niesamowitymi umiejętnościami. Za nami kolejna edycja „Dance Oscars”.

Piłkarki PSP 9 sięgnęły po puchar

W naszym regionie nie mają sobie równych. Zawodniczki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 zostały najlepszą drużyną piłkarską w województwie. W turnieju finałowym bez problemu pokonały swoje rówieśniczki z Brzegu,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź