Rozwój technologii a opieka zdrowotna – trendy zdrowotne

Rozwój technologii a opieka zdrowotna – trendy zdrowotne

Pojawienie się telezdrowia, zdalnego monitorowania pacjentów i telemedycyny zmienia sposób, w jaki ludzie korzystają z opieki zdrowotnej. O tych technologiach mówi się od wielu lat, ale ich powszechne przyjęcie dopiero się zaczyna. Będą one nadal odgrywać istotną rolę w poprawie świadczenia opieki zdrowotnej i dostępu do niej. Te nowe innowacje są akceptowane przez kluczowych graczy w ekosystemie opieki zdrowotnej, w tym świadczeniodawców, płatników i pacjentów. Pozostaje jednak pytanie: co telezdrowie może zrobić dla Ciebie?

Pomimo rosnących kosztów, telezdrowie może pomóc poprawić doświadczenie pacjenta. Wraz z pojawieniem się technologii cyfrowych dostawcy usług zdrowotnych mogą dostosować doświadczenie pacjenta w oparciu o jego własne preferencje. Spersonalizowana opieka zdrowotna może pomóc pacjentom uniknąć kosztownych i szkodliwych schorzeń. A pojawienie się nowych innowacji cyfrowych w dziedzinie zdrowia, takich jak urządzenia ubieralne, pomaga dostawcom usług zdrowotnych poprawić jakość opieki nad pacjentami.

Jedną z najszerzej dyskutowanych kwestii w opiece zdrowotnej jest dziś wycena leków. Koszty leków markowych i generycznych rosną szybciej niż inflacja, a 79 procent pacjentów martwi się o koszty leków na receptę. Jednym z rozwiązań tego problemu jest uczynienie cen bardziej przejrzystymi dla pacjentów. Pomoże to pacjentom podejmować bardziej świadome decyzje.

Podczas gdy wiele trendów zdrowotnych jest niepokojących, dwa ostatnie wydarzenia w dziedzinie zdrowia publicznego mają potencjał, aby coś zmienić. Rosnąca liczba dzieci z niską masą urodzeniową i narodziny nastolatków zostały powiązane ze szkodliwymi wynikami zdrowotnymi.

Ubezpieczyciele również odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości opieki zdrowotnej świadczonej przez pracodawcę. Kształtują krajobraz dzięki swoim standardowym praktykom, gotowości do przyjmowania nowych przepisów i dużym zasobom danych o szkodach. Wprowadzają również innowacyjne funkcje do swoich produktów medycznych, w tym cyfrowe narzędzia zdrowotne i sposoby łączenia osób z lepszą jakością opieki.

Konsumenci stają się również coraz bardziej świadomi swojego zdrowia. Ostatnie raporty wskazują, że prawie połowa konsumentów polega obecnie na profilaktyce i leczeniu, aby zachować zdrowie. Trendy te znajdują również odzwierciedlenie w rozwoju branży zdrowia i fitness. Fitness trackery są jednym z najpopularniejszych produktów zdrowotnych, których sprzedaż ciągle rośnie.

Rozpoczęła się cyfrowa transformacja opieki zdrowotnej. Podobnie jak rewolucja cyfrowa przekształciła dobra konsumpcyjne i bankowość, opieka zdrowotna przeżywa obecnie transformację. Wiele urządzeń medycznych i produktów opieki zdrowotnej jest obecnie wyposażonych w technologię cyfrową. Tempo postępu było wolniejsze niż w innych branżach. Jednak w następstwie niedawnej pandemii COVID-19 dostawcy usług medycznych poważnie podchodzą do kwestii innowacji i wykorzystują nowe technologie. Zmiana ta jest napędzana przez rosnącą popularność aplikacji mobilnych i przetwarzania w chmurze.

Sprawdź także: 12 trendów zdrowotnych na rok 2022 – https://zdrowaporada.pl/a/jufp,12-trendow-zdrowotnych-na-rok-2022

Znaczenie prywatności i bezpieczeństwa staje się coraz bardziej widoczne wraz z rozwojem wirtualnej opieki zdrowotnej. Pomimo rosnącej popularności tej technologii, konsumenci nadal są nieufni wobec sposobu, w jaki ich dane osobowe są wykorzystywane przez strony trzecie. Prawie trzy czwarte respondentów uważa, że mają prawo do zatwierdzenia wykorzystania swoich informacji zdrowotnych. Gdyby mieli większe zaufanie do bezpieczeństwa swoich danych, prawdopodobnie bardziej korzystaliby z cyfrowej opieki zdrowotnej.

Previous Ponadczasowe kolekcje kuchni Halupczok w wielu aranżacjach
Next Czy powinieneś inwestować w obligacje?

Może to Ci się spodoba

Bezpieczne przechowywanie danych w chmurze: co warto wiedzieć

Przechowywanie danych w chmurze, czyli korzystanie z usług oferowanych przez dostawców chmurowych, stało się nieodłącznym elementem współczesnego świata biznesu i technologii. Jednakże, wraz z rozwojem tego podejścia, pojawiają się również

82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1 września 1939 roku – to jedna z najtragiczniejszych dat w historii. Dokładnie 82 lata temu atak III Rzeszy na Polskę rozpoczął II Wojnę Światową. W jej wyniku w przeciągu

Wypadek motocykla z samochodem osobowym

W dniu 01.08.2021 r. o godzinie 15:12 dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z motocyklem. Do tego zdarzenia zadysponował zastępy z JRG-2. Po dojeździe na miejsce KDR ustalił,

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Policjanci edukują amatorów białego szaleństwa

Policjanci z sądeckiej komendy w dniu 26 stycznia2017 r. na stokach w Cieniawie i Kamiannej, edukowali  amatorów białego szaleństwa. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” rozdawali narciarzom i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź