Rozwój technologii a opieka zdrowotna – trendy zdrowotne

Rozwój technologii a opieka zdrowotna – trendy zdrowotne

Pojawienie się telezdrowia, zdalnego monitorowania pacjentów i telemedycyny zmienia sposób, w jaki ludzie korzystają z opieki zdrowotnej. O tych technologiach mówi się od wielu lat, ale ich powszechne przyjęcie dopiero się zaczyna. Będą one nadal odgrywać istotną rolę w poprawie świadczenia opieki zdrowotnej i dostępu do niej. Te nowe innowacje są akceptowane przez kluczowych graczy w ekosystemie opieki zdrowotnej, w tym świadczeniodawców, płatników i pacjentów. Pozostaje jednak pytanie: co telezdrowie może zrobić dla Ciebie?

Pomimo rosnących kosztów, telezdrowie może pomóc poprawić doświadczenie pacjenta. Wraz z pojawieniem się technologii cyfrowych dostawcy usług zdrowotnych mogą dostosować doświadczenie pacjenta w oparciu o jego własne preferencje. Spersonalizowana opieka zdrowotna może pomóc pacjentom uniknąć kosztownych i szkodliwych schorzeń. A pojawienie się nowych innowacji cyfrowych w dziedzinie zdrowia, takich jak urządzenia ubieralne, pomaga dostawcom usług zdrowotnych poprawić jakość opieki nad pacjentami.

Jedną z najszerzej dyskutowanych kwestii w opiece zdrowotnej jest dziś wycena leków. Koszty leków markowych i generycznych rosną szybciej niż inflacja, a 79 procent pacjentów martwi się o koszty leków na receptę. Jednym z rozwiązań tego problemu jest uczynienie cen bardziej przejrzystymi dla pacjentów. Pomoże to pacjentom podejmować bardziej świadome decyzje.

Podczas gdy wiele trendów zdrowotnych jest niepokojących, dwa ostatnie wydarzenia w dziedzinie zdrowia publicznego mają potencjał, aby coś zmienić. Rosnąca liczba dzieci z niską masą urodzeniową i narodziny nastolatków zostały powiązane ze szkodliwymi wynikami zdrowotnymi.

Ubezpieczyciele również odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości opieki zdrowotnej świadczonej przez pracodawcę. Kształtują krajobraz dzięki swoim standardowym praktykom, gotowości do przyjmowania nowych przepisów i dużym zasobom danych o szkodach. Wprowadzają również innowacyjne funkcje do swoich produktów medycznych, w tym cyfrowe narzędzia zdrowotne i sposoby łączenia osób z lepszą jakością opieki.

Konsumenci stają się również coraz bardziej świadomi swojego zdrowia. Ostatnie raporty wskazują, że prawie połowa konsumentów polega obecnie na profilaktyce i leczeniu, aby zachować zdrowie. Trendy te znajdują również odzwierciedlenie w rozwoju branży zdrowia i fitness. Fitness trackery są jednym z najpopularniejszych produktów zdrowotnych, których sprzedaż ciągle rośnie.

Rozpoczęła się cyfrowa transformacja opieki zdrowotnej. Podobnie jak rewolucja cyfrowa przekształciła dobra konsumpcyjne i bankowość, opieka zdrowotna przeżywa obecnie transformację. Wiele urządzeń medycznych i produktów opieki zdrowotnej jest obecnie wyposażonych w technologię cyfrową. Tempo postępu było wolniejsze niż w innych branżach. Jednak w następstwie niedawnej pandemii COVID-19 dostawcy usług medycznych poważnie podchodzą do kwestii innowacji i wykorzystują nowe technologie. Zmiana ta jest napędzana przez rosnącą popularność aplikacji mobilnych i przetwarzania w chmurze.

Sprawdź także: 12 trendów zdrowotnych na rok 2022 – https://zdrowaporada.pl/a/jufp,12-trendow-zdrowotnych-na-rok-2022

Znaczenie prywatności i bezpieczeństwa staje się coraz bardziej widoczne wraz z rozwojem wirtualnej opieki zdrowotnej. Pomimo rosnącej popularności tej technologii, konsumenci nadal są nieufni wobec sposobu, w jaki ich dane osobowe są wykorzystywane przez strony trzecie. Prawie trzy czwarte respondentów uważa, że mają prawo do zatwierdzenia wykorzystania swoich informacji zdrowotnych. Gdyby mieli większe zaufanie do bezpieczeństwa swoich danych, prawdopodobnie bardziej korzystaliby z cyfrowej opieki zdrowotnej.

Previous Ponadczasowe kolekcje kuchni Halupczok w wielu aranżacjach
Next Czy powinieneś inwestować w obligacje?

Może to Ci się spodoba

„Handel ludźmi”

W ramach realizacji „Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018”, w miesiącu maju b.r., policjantki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadziły w Galicyjskim Centrum Integracji Społecznej

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

Porozumienie Akademii Górniczo- Hutniczej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Tadeusz Słomka oraz Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na

Małopolscy policjanci zabezpieczali „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR”

Od 29 lipca do 4 sierpnia 2017 roku na terenie woj. małopolskiego odbyło się pięć etapów „74 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR” – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce. W

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży

W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź